Home » Tehnički deo » Pravljenje točkova » Tabela efektivnih prečnika felni (ERD)

Tabela efektivnih prečnika felni (ERD)

U posebnom članku objasnio sam koje su to važne dimenzije felne i kako se mere. Ovde ću samo tabelarno i pregledno napraviti neku vrstu baze podataka za felne sa kojima sam do sada radio (popunjavaće se vremenom). Za generalne informacije na ovu temu, videti članak: Osnove pravljenja točkova bicikala.

Tabela je složena po veličini točka (objašnjene veličine točkova bicikala), zatim po proizvođaču, pa onda po modelu felne.

Još jedan dobar izvor (uglavnom pouzdanih) podataka o dimenzijama nabli je kstoerz.com – sekcija sa dimenzijama felni.

Sadržaj:

r.i.r.=razmak između rupa.


622 mm (28″ i 29″)

ProizvođačModelBr.
Žbica
ERDAsim.r.i.r.
DT SwissPR 1600 Spline
Disk
2457600
H Plus SonTB143261200
Kryptonno-name alu3259200
Kryptonno-name alu3659200
MaduxRS 3.03260200
MavicOpen Pro3660400
SpectraTec Comp3659600


559 mm (26″)

ProizvođačModelBr.
Žbica
ERDAsim.r.i.r.
AlexrimsTD243254600
Kryptonno-name alu3252900
Kryptonno-name alu3652900

2 misli o “Tabela efektivnih prečnika felni (ERD)”

  1. Da li mogu da pretpostavim da je ERD za KryptonX felnu sa 36 rupa isti kao i za istu tu felnu sa 32 rupe (529mm)? Ili bolje da ipak premerim?

    Odgovori
    • Ćao Marko,

      Naravno da je puno bolje izmeriti, nego pretpostaviti, ali mislim da da.
      U stvari ne mislim, i izmerio sam – samo treba da ažuriram tabele. 🙂

      Opet, za slučaj da nešto promene iz serije u seriju (malo verovatno za Krypton pošto već skoro deset godina nisam primetio neka odstupanja od starog kalupa), jedino 100% sigurno je da se izmeri.

Komentiraj

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.